NOVINKA - ochrana RFID peňaženky Anekke

Čo je to RFID?

RFID je skratka Radio-Frequency IDentification čiže rádiofrekvenčná identifikácia. Princíp je celkom jednoduchý. Vskratke, snímač v termináli elektromagneticky ožiari tag (štítok) na karte. Táto energia sa ihneď nahromadí v mini kondenzátore a identifikačný čip má potom energiu na odoslanie svojich identifikačných údajov.

Aké riziko je s tým späté?

Stačí byť trošku neopatrný, zamyslený alebo len nedávať pozor a viete prísť o svoje ťažko zarobené peniaze. Nikdy neviete či niekoho takého nestretnete v autobuse, električke keď si prisadne alebo len tak na ulici. Momentálne je doba kedy si za pár eur viete poskladať vlastnú čítačku kariet. Na internete nájdete množstvo návodov a softvérov pre tento účel. Špecializované čítačky sú citlivejšie a vedia prečítať údaje aj z väčšej vzdialenosti ako len na pár centimetrov.

Iný prípad sa môže stať, ak niekto použije obyčajný mobil s NFC a nainštaluje si aplikáciu na čítanie kreditných kariet. Máte peňaženku na stole, obhliadnete sa, potom už len stačí priložiť telefón a údaje sú skopírované.

RFID ochrana

Práve pre tieto dôvody uvedené vyššie sa vyrábajú peňaženky Anekke aj s ochranou proti takémuto zneužitiu.

 

RFID